راهنما

روش استفاده از توربین، خدمات و سرویس های آن

هر آژانس به منظور استفاده از امکانات سایت باید ثبت نام کند. ثبت نام آژانس ها از طریق ثبت نام با ایمیل و پر کردن اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام امکان پذیر است. با کلیک بر روی دکمه ثبت نام یک فرم به کاربر نمایش داده می شود که در آن از کاربر خواسته میشود تا اطلاعات اصلی شامل نام شرکت، ایمیل، شهر و آدرس، نام کاربری و رمز عبور مورد نظر را وارد نماید. شخص ثبت نام کننده همچنین باید با «قوانین و مقررات» و «قوانین حریم خصوصی» سایت هم با گذاشتن تیک مربوطه موافق باشد. بعد از تکمیل اطلاعات و اعتبار سنجی آنها، یک لینک به آدرس ایمیل وارد شده از طرف کاربر جهت اعتبار سنجی آدرس ایمیل ارسال می شود. اعتبار این لینک 48 ساعت بعد از ارسال می باشد. با کلیک بر روی این لینک کاربر اعتبار سنجی می شود و اطلاعات او در دیتابیس ثبت میگردد اما در وضعیت تایید نهایی نشده باقی میماند. بعد از این پروسه وضعیت کاربر به لاگین تغییر میکند و به صفحه داشبورد خود منتقل می شود.

دیاگرام BPMN ثبت نام آژانسها در توربین
دیاگرام BPMN ثبت نام آژانسها در توربین
برای بزرگنمایی تصویر روی آن کلیک کنید.

پس از اولین ورود، آژانس با پروفایل خود روبرو میشود که باید مواردی از آن را برای شروع کار با سیستم تکمیل نماید. در غیر اینصورت با ورود به هر یک از منوهای سیستم، با پیغام خطا روبرو میشود. پس از تایید تمامی موارد خواسته شده، و بررسی آن توسط ادمین، عضویت آژانس تکمیل شده، در دیتابیس در وضعیت تایید نهایی قرار گرفته و پلن رایگان برای وی فعال میشود.

هر آژانس برای فعالیت در سایت باید مشترک یکی از پلن های عضویتی چهارگانه توربین شامل شروع، رایگان 6 ماهه، آژانس های متوسط و ویژه باشد. هر یک از پلن ها داری ویژگی ها و محدودیت های خاص خود است و قابلیت ارتقا در هر زمان به پلن بالاتر را دارا میباشد. هر پلن، از امکانات پلن پایین تر از خود هم بصورت کامل پشتیبانی میکند. انتخاب پلن میتواند از طریق ثبت نام در پلن مورد نظر انجام گیرد و یا در هر زمان با مراجعه به بخش تنظیمات داشبورد آژانس ارتقا یابد.

پلن جاری آژانس از منوی تنظیمات قابل مشاهده و از طریق دکمه «ارتقا پلن عضویت»، قابل ارتقا است. پس از فشردن دکمه ارتقا عضویت، سیستم به درگاه بانکی متصل میشود و پس از تراکنش موفق، پلن عضویتی آژانس ارتقا میابد. حق اشتراک ماهیانه باید بصورت ماهیانه پرداخت شود و درغیر اینصورت تا زمان پرداخت آن، پلن عضویتی آژانس به «شروع» تغییر میابد. تا زمانی که پلن «شروع» ارتقا نیافته است، در صورت ورود کاربر به منوهای همکاران، کانترهای، تعریف تور جدید و پشتیبانی، با پیغام خطا و تقاضا برای ارتقا عضویت مواجه میشود. ارتقا پلن عضویتی از «شروع» به «رایگان 6 ماهه» بصورت رایگان صورت میپذیرد اما پس از 6 ماه از تاریخ ارتقا، باید حق اشتراک ماهیانه پرداخت شود. اطلاعات بیشتر...

یکی از محصولات قابل تعریف توسط آژانسها، تور است. برای تعریف تور جدید، لازم است آژانسها بر روی دکمه «تعریف تور جدید» واقع در صفحه محصولات کلیک کرده و مراحل 6 گانه آن شامل: دسته بندی، زمان، مکان، قیمت، تنظیمات و تایید را طی کند. پس از تایید توسط ادمین، تور تعریف شده به صورت عمومی برای دیگر اعضای سایت به نمایش در می آید و قابل رزرو خواهد بود.

برای سهولت بیشتر و بالا بردن سرعت، فرایند تعریف تور از تکنولوژی سمت مشتری (client side) بهره میبرد و پس از تکمیل تمامی فیلدها، اطلاعات به سرور ارسال میگردد. این فرایند به روش کل به جز طراحی شده است به نحوی که کاربر هرچه به مراحل جلوتر میرود، اطلاعات جزیی تری را برای تور تعریف میکند. پس از تکمیل هر مرحله، کاربر با فشردن دکمه «بعدی»، پس از بررسی و تایید صحت اطلاعات وارد شده توسط اسکریپت سمت مشتری، به مرحله بعد میرود. در صورتی که در هر یک ار مراحل کاربر دکمه «قبلی» را فشرد، اطلاعات مرحله جاری پاک میشود تا خللی در امر تعریف تور صورت نپذیرد. در آخرین مرحله، کاربر تور تعریف شده را ثبت و سیستم آنرا جهت بررسی برای ادمین سایت ارسال میکنند.

دیاگرام BPMN تعریف تور در توربین
دیاگرام BPMN تعریف تور در توربین
برای بزرگنمایی تصویر روی آن کلیک کنید.

توضیح مراحل 6 گانه تعریف تور به شرح ذیل است:

 1. دسته بندی: در این مرحله ابتدا دسته بندی تور از بین دسته های داخلی و خارجی و از میان دسته های یک روزه، چند روزه و ترکیبی(چند مسیری) مشخص میشود. دسته تور بر روی مراحل بعدی تعریف تور و فیلدهایی که نمایش داده خواهند شد تاثیرگذار است.
  نوع تور هم مانند شهری، طبیعت گردی و... در این مرحله از کاربر سوال میشود و سپس نامی که آژانس مایل است برای تور خود بگذارد و کدی که برای آن تور در شرکت خود تعیین کرده است وارد میشود.
 2. زمان: در این مرحله ابتدا کل مدتی که تور به طول خواهد انجامید و به واحد «روز» گرفته میشود و سپس مشخص میگردد که آیا این مدت برگزرای تور در یک یا چند تاریخ خاص خواهد بود و یا در یک بازه زمانی مشخص.
  در صورت انتخاب «تاریخ و زمان خاص» تاریخ حرکت تور از کاربر گرفته شده و تاریخ بازگشت بصورت خودکار با توجه به مدت تور، تنظیم میشود. همچنین ساعت رفت و برگشت هم بصورت اختیاری قابل تنظیم است. در صورت فشردن دکمه «افزودن زمان ثابت جدید»، یک سطر جدید برای دریافت اطلاعات جدید بعد از سطر جاری اضافه میشود که قابل حذف خواهد بود.
  در صورت انتخاب «بازه زمانی»، طول بازه برگزاری تور گرفته میشود و نیز روزهای هفته که تور در این بازه برگزار میشود هم قابل انتخاب است. همچنین ساعت رفت و برگشت هم بصورت اختیاری قابل تنظیم است.
 3. مکان: در این مرحله ابتدا مبدا حرکت تور به قید نام شهر و آدرس حرکت اخذ میشود و در ادامه مقصد تور با توجه به دسته تور تعیین میشود. در صورتی که تور داخلی باشد، کشور ایران در فیلد کشور ست شده و قابل تغییر نیست و فقط نام شهرهای ایران در قسمت «شهر» قابل جستجو و انتخاب است. در غیراینصورت، ابتدا نام کشور مقصد از لیست انتخابی و قابل جستجو انتخاب شده و سپس شهرهای آن کشور در قسمت «شهر» قابل جستجو و انتخاب است.
  در صورتی که دست تور از انواع داخلی ترکیبی یا خارجی ترکیبی باشد، دکمه «افزودن مقصد جدید» به نمایش در می آید که با فشردن آن، یک سطر به پایین سطر جاری افزوده میشود و قابل حذف است.
  در قسمت «مدت به شب» میتوان حداکثر به میزان مدت تور منهای یک شب را برای مقصد جاری مشخص کرد. مقدار پیشفرض این فیلد نیز به همین مقدار است. در صورتی که دسته تور از انواع داخلی ترکیبی یا خارجی ترکیبی باشد، مجموع شب ها باید برابر یا مدت تور به روز منهای یک باشد و در صورت افزودن مقصد جدید، مقدار پیشفرض این فیلد برابر با مجموع شبهای سطرهای بالا منهای یک است.
 4. قیمت دهی: این مرحله اصلی ترین بخش تعریف تور است که مشخصات هتل و وسیله نقلیه و قیمت دهی بر اساس هر یک را تعیین میکند. با توجه به انتخاب مقصد در مرحله قبل، در این مرحله، فیلدها کشور و شهر قبلا پر شده اند و قابل تغییر نیستند. نام هتل با استفاده از بانک اطلاعاتی Expedia و با توجه به نام کشور و شهر قابل جستجو و انتخاب است. «نوع» اتاق یک فیلد اختیاری است که میتواند مثلا با مقدار اتاق رویال روبه دریا پر شود. نوع «پذیرایی» در هتل از انواع پیشفرض لیست انتخاب میشود. وسیله نقلیه میتواند هواپیما یا وسایل نقلیه زمینی باشد. در صورت انتخاب هواپیما، «شرکت» آن در فیلد بعدی قابل انتخاب خواهد بود.
  دکمه قیمت دهی بر اساس اتاق های هتل، مودالی را باز میکند که از آن طریق اطلاعات اتاق های هتل و قیمت هر اتاق بر حسب تعداد تخت آن قابل قیمت دهی است. این قیمت دهی قیمت کل این پکیج شامل نوع پذیرایی و پرواز است. مودال بصورت پیشفرض دارای 3 سطر است که شامل قیمت دهی بر اساس 2 تخته، یک تخته و کودک زیر 2 سال بدون تخت است. در صورت فشردن بر روی دکمه «افزودن سطر جدید» یک سطر به انتهای سطرهای جاری افزوده میشود که قابل حذف است و در آن فیلدهای «رده سنی» و «تعداد تخت» قابل انتخاب است. فیلد اجباری «قیمت به تومان»، قیمت این اتاق را مشخص میکند و در صورتی که دسته تور از انواع خارجی باشد، « قیمت به ارز خارجی» با واحد قابل انتخاب آن هم به مبلغ تور اضافه میشود. در صورت انتخاب یکی از واحدهای ارزی مانند دلار، بقیه انتخاب واحدها هم از آن طبعیت میکنند. قمیت هر شب اضافه در فیلد بعدی همراه با واحد ارزی آن برای اتاق جاری قابل قیمت دهی است و در پایان کمسیون آژانس خریدار و کانتر آژانس خریدار به درصد یا تومان قابل انتخاب است. با پر کردن هر یک از فیلدهای کمیسیون آژانس خریدار در هر یک از سطرها، بقیه فیلدهای کیمسیون آژانس خریدار هم همان مقدار را میگیرند و کمیسیون کودک بصورت خودکار 50% کمیسیون بزرگسال قرار میگیرد اما قابل تغییر است. در پایان مودال، فیلدهای کلی دیگری که وابسته به اتاق نیستند بلکه به هتل وابسته اند مانند موقعیت هتل، قیمت تخت اضافی و وعده اضافی، به قید واحد ارزی، قابل مقدار دهی هستند. با بستن مودال، قیمت های داده شده، برای سطر و یا گروه-سطر جاری ست میشوند.
  دکمه بعدی دکمه کپی است که یک نمونه از سطر و یا گروه-سطر جاری را عینا بعد از سطر جاری کپی میکند و برای تغییرات جزیی مثلا نوع پذیرایی با قیمت متفاوت کاربرد دارد.
  کلیک بر روی دکمه «افزودن سطر جدید»، یک گروه سطر-جدید اضافه خواهد شد که میتواند بطور مجزا قیمت دهی شود. در صورتی که دسته تور از انواع داخلی ترکیبی یا خارجی ترکیبی باشد، به تعداد مقاصد، گروه-سطر وجود خواهد داشت و با کلیک بر روی دکمه «افزودن سطر جدید»، یک گروه سطر-جدید اضافه خواهد شد اما قیمت دهی اتاق ها برای کل سطرهای موجود در گروه-سطر جاری خواهد بود. مثلا اگر کاربر در مرحله مکان، 3 مقصد را انتخاب کرده بود، با ورود به مرحله قیمت دهی، با 3 سطر مواجه میشود که به ترتیب با کشورها و شهرهای مرحله قبل متناظر است و میتواند هر3 آنها را با هم قیمت دهی نماید. حال اگر کلیک بر روی دکمه «افزودن سطر جدید» کلیک کند، یک سطر 3 تایی مانند سطر بالا افزوده میشود.
 5. تنظیمات: دراین مرحله مواردی مانند قوانین و توضیحات تور و هر آنچه که در مراحل قبلی بصورت فیلدی قابل انتخاب نبوده است، ذکر میگردد. ابتدا از دو لیست مجزا، «لوازم و مدارک مورد نیاز» و «خدمات آژانس» از بین گزینه های پیشفرض انتخاب میشوند. مواردی که در لیست های فوق ذکر نشده اند، بصورت دستی در کادر پایین آنها اضافه میشوند.
  در قسمت «قوانین و مقررات اختصاصی تور»، قوانین رزرو و کنسلی، دقیقا مشابه قوانین و مققرات که آژانس در قسمت تنظیمات پروفایل خود ست کرده است جایگزین میشود اما قابل ویرایش است. همچنین فیلدهای از پیش تعیین شده ای مثل چارتر بودن پرواز و ساعت check in و check out هتل هم در این قسمت ذکر میشود.
  قسمت «پیشپرداخت»، بیانگر حداقل مبلغی است که آژانس خریدار باید در هنگام رزرو به دو صورت درصد یا تومان پرداخت نماید و عینا از قسمت تنظیمات پروفایل آژانس ست میشود اما قابل تغییر برای این تور است.
  در نهایت کانتر یا کانترهای مسئول این تور از لیست کانترها انتخاب میشوند. تمامی باخبر سازی ها به این کانتر ارسال میشوند و نیز وی مسئول تایید رزرو تور است. کانتر پیشفرض، کانتری است که در حال تعریف تور است اما میتواند آنرا تغییر داده یا کانتر دیگری را اضافه کند. در صورتی که آژانس کانتری تعیین نکرده و با نام کاربری مدیر آژانس در حال تعریف تور است، لیست کانترها غیر فعال است.
 6. تایید: مرحله نهایی تعریف تور، مرحله تایید صحت اطلاعات وارد شده است. اطلاعات اصلی تور به همراه جدولی که از لیست هتل ها و قیمت اتاق ها تشکیل شده است در یک صفحه به نمایش در می آید و برخی از آنها مانند قیمت ها و تاریخ ها و مشخصاتی مانند پذیرایی و نوع پرواز، در همین صفحه قابل ویرایش هستند. تعداد ستون های جدول قیمت ها بر اساس دسته تور و تعداد سطرهای مودال قیمت دهی متغییر است و تعداد سطر های آن، تابع تعداد سطرهای مرحله «قیمت» است. برخی مقادیر مرحله «تنظیمات» هم مانند لوازم و مدارک مورد نیاز، خدمات آژانس و قوانین و مقررات تور هم در انتها دوباره نمایش داده میشوند و قابل ویرایش اند. هرگونه ویرایش در این فرم به منزله مقدار دهی مجدد و نهایی به فیلدهاست. کانتر مسئول تور و اطلاعات تماس آژانس هم در انتهای این صفحه نمایش داده میشود. نهایتا دکمه «ثبت» تور را در دیتابیس ثبت میکند و آژانس باید منتظر تایید آن توسط ادمین سایت باشد.

تور تعریف شده توسط آژانس در مراحل 6 گانه فوق، تا زمانی که توسط ادمین تایید نشده است، در وضعیت «در حال بررسی» میماند. وضعیت تور از منوی سمت راست در قسمت محصولات← تورها، قابل مشاهده است. ادمین بلافاصله از تعریف شدن تور جدید مطلع میشود و میتواند جزییات آنرا ببیند و ویرایش کند. در صورتی که تور مشکلی برای تایید نداشته باشد و یا اینکه با ویرایش اندک تصحیح شود، تایید میگردد، تایید آن به اطلاع آژانس و کانترهای مسئول میرسد، وضعیت آن به «تایید شده» تغییر میابد و در سایت قابل نمایش، جستجو و رزرو خواهد بود. در غیر اینصورت، موارد مشکل دار به اطلاع اطلاع آژانس و کانترهای مسئول میرسد و تا رفع آن نواقص، تور در وضعیت «تایید نشده» باقی میماند. تور ساخته شده در قسمت محصولات← تورها، قابل مشاهده است. مشاهده و ویرایش تور مانند صفحه مرحله تایید تور است و مراحل 6 گانه تعریف تور دیگر در دسترس نخواهد بود.

کاربران میتوانند با مراجعه به جستجو و رزرو ← تور محصولات تور دیگر آژانس‌ها را در جدول پایین به قید مبدا، مقصد، قیمت، مدت، هتل، پذیرایی، وسیله نقلیه، ایرلاین، تاریخ رفت و بازگشت تور(از تاریخ تا تاریخ) و آژانس برگزار کننده تور ببینند و مرتب سازی نمایند و در قسمت عملیات، با زدن دکمه «مشاهده تور» جزییات مورد نظر را تور را دیده و آنرا رزرو کنند.

اگرچه یک کادر جستجو در بالای جدول تورها وجود دارد که تمام فیلدهای جدول نمایش تورها را جستجو و فیلتر میکند، اما فیلترهای جستجو در قسمت بالایی صفحه به محدود شدن نتایج جستجو و یافتن نتیجه مورد نظر، آنهم بصورت بلادرنگ کمک میکند. این فیلترها از بین داده های فعلی موجود در دیتابیس تورها انجام میگیرد و شامل فیلدهای سرستون جدول تورها بعلاوه مدت اقامت (از ... تا ...)، قیمت بصورت بازه ای، نوع ایرلاین (درصورت انتخاب هواپیما به عنوان وسیله نقلیه) و تعداد ستاره های هتل است.

پس از محدود کردن تورها و پیدا کردن تور مناسب، در قسمت عملیات، میتوان جزییات تور را در یک مودال مشاهده و رزرو نمود و در صورت فشردن دکمه رزرو، به صفحه دریافت اطلاعات مسافر شامل نام و نام خانوادگی و نوع اتاق رهنمون شد. در این صفحه جدید، بسته به تعداد مسافران و نوع اتاق ها، مبلغ قابل پرداخت محاسبه میشود و میتوان تور را رزرو موقت (فقط ارسال باخبرسازی برای آژانس فروشنده) و یا رزرو قطعی (با پرداخت یا ثبت فیش) نمود.

پیگیری رزروهای انجام شده اعمال عملیات بیشتر مانند ثبت فیش و یا کنسل کردن رزرو، در منوی رزروها ← رزروهای انجام شده قابل انجام است. همچنین آژانس فروشنده نیز میتواند از منوی رزروها ← رزروهای دریافتی آنها را تایید و یا مدیریت کند. پس از رزرو (قطعی یا موقت) یک فاکتور موقت با شماره یکتا در سیستم ایجاد میشود که در اصل یک کپی از تمام جزییات فعلی تور و رزرو به انضمام فیلدهای دیگری مانند زمان رزرو، نام رزرو کننده و مسافران است که در صورت تایید رزرو توسط آژانس فروشنده، قابل مشاهده با کلیک بر روی شماره فاکتور در منوی رزروها خواهد بود.

 • آژانس خریدار پس از رزرو قطعی یا موقت، در داشبورد خود و در قسمت «رزروهای انجام شده» میتواند تور رزرو شده خود را ببینید. در قسمت «وضعیت»، بسته به تنظیمات آژانس فروشنده برای تور، عبارت «رزرو قطعی» و یا «منتظر تایید آژانس» ذکر میشود. درصورتی که آژانس خریدار در هر یک از مراحل رزرو، از ادامه منصرف شود، درخواست وی ذخیره میشود و میتواند بعدا آنرا در لیست «رزروها» کامل کند. در این حالت در قسمت «وضعیت»، دکمه ای با عنوان« تکمیل رزرو» نمایش داده میشود که با فشردن آن میتواند اطلاعات رزرو را ببیند و ویرایش و تکمیل کند.
 • آژانس فروشنده هم در داشبورد خود و در قسمت «رزروهای دریافتی» ، از رزرو آگاه شده و مشخصات کانتر و آژانس رزرو کننده. با کلیک بر روی فاکتور میتواند فاکتور رزرو را بینید و مواردی را به آن اضافه یا کم کند. در قسمت« وضعیت»، بسته به تنظیمات تور، آژانس میتواند درخواست را «تایید» یا «کنسل» نماید و درصورتی که آژانس خریدار در هر یک از مراحل رزرو، از ادامه منصرف شود، عبارت «رزرو ناموفق» ذکر میشود.

هر یک از اقدامات فوق، منجر به فرستادن ایمیل و پیام کوتاه به کانتر و آژانس میشود.

آژانس‌ها میتوانند به تعداد مشخص (با توجه به پلن عضویتی خود)، کارمندان داخلی خود شامل کانترها و حسابدارها را در سیستم تعریف کنند. برای این منظور یک منوی مجزا در داشبورد آژانس‌ها در نظر گرفته شده است که از آن طریق میتوانند افزودن کارمند جدید، کارمندان تعریف شده را ببینند، ویرایش کند و یا حذف نمایند.

تعریف کارمند جدید تنها در اختیار مدیریت آژانس است و برای این کار باید بر روی دکمه «افزودن کارمند جدید» در منوی کارمندان ← لیست کارمندان کلیک کند و اطلاعات کارمند جدید شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، ایمیل، شماره موبایل، نام کاربری، رمز عبور و سمت (کانتر یا حسابدار) را وارد نمایید. در قسمت انتهایی انواع دسترسی ها برای کارمند جدید قابل تنظیم است شامل: تعریف محصول، رزرو کردن تور همکاران، کنسل کردن رزرو، پرداخت اینترنتی و امکان ویرایش اطلاعات شخصی.

پس از تعریف کارمند جدید، وی قادر خواهد بود با نام کاربری و رمزعبور خود در سیستم وارد شود و با توجه به محدودیت های اعمال شده توسط مدیر آژانس، به فعالیت بپردازد. بدین منظور یک ایمیل خوش آمدگویی شامل اطلاعات حساب کاربری به آدرس ایمیلی که مدیر آژانس در هنگام افزودن کارمند جدید وارد کرده است ارسال میشود که دارای دکمه ورود به سیستم است و با فشردن آن، ضمن ورود به سیستم، آدرس ایمیل هم در سیستم احراز هویت میشود.

آژانس‌ها میتوانند دسته های اختصاصی خود را برای دسته بندی آژانس‌های دیگر (همکاران) داشته باشند و به دلخواه خود همکاران خود را در آن دسته ها سامان دهی کنند. آژانس‌ها برای افزودن دسته جدید، از منوی همکاران ← دسته ها ← افزودن دسته جدید میتواند اقدام کنند و پس از وارد کردن نام و توضیحات، آژانس‌های همکار را به دسته بندی جدید اضافه کنند. دسته های ایجاد شده در منوی همکاران ← دسته ها، قابل مشاهده، ویرایش و حذف هستند.

آژانس‌ها میتوانند همکاران دسته بندی شه خود را در منوی همکاران ← لیست همکاران‌ ببینند و برای افزودن همکار به دسته ها، میتوانند به منوی همکاران ← لیست همکاران ← افزودن همکار به دسته رفته و تمامی آژانس‌های ثبت نام شده در سیستم را جستجو کنند و همان لحظه آنها را به دسته هایی که از پیش برای دسته بندی همکاران تعریف کرده بودند، اضافه کنند.

گزارش ها به تفکیک گزارش خرید و فروش در منوی گزارش ها در داشبورد آژانس‌ها موجود است. در منوی گزارش ها ← گزارش فروش، جدولی وجود دارد که هر سطرهای آن بیانگر یک فروش موفق از محصولات به دیگر آژانس‌ها در سیستم است که به قید بازه زمانی و آژانس خریدار قابل فیلتر شدن است و سرستون ها آن شامل نام محصول، نام خریدار، مبلغ کل، مبلغ دریافت شده، مبلغ باقی مانده، تاریخ ثبت و عملیات است.

در منوی گزارش ها ← گزارش خرید، جدولی وجود دارد که هر سطرهای آن بیانگر یک خرید موفق از محصولات آژانس‌ها در سیستم است که به قید بازه زمانی، آژانس فروشنده و کانتر داخلی قابل فیلتر شدن است و سرستون ها آن شامل نام محصول، نام فروشنده، مبلغ کل، مبلغ واریز شده، مبلغ باقی مانده، تاریخ ثبت و عملیات است.

منوی گزارش ها ← گزارش خرید، مخصوص گزارش گیری برای فروشندگانی است که مایل هستند از فروش خود و وضعیت آن مطلع شوند و دارای جدولی است که شامل ستون هایی مشابه گزارش خرید به قید فیلترهای بازه زمانی، آژانس فروشنده و کانتر آژانس داخلی آژانس است و هر سطر آن نماینده یک فروش موفق است.

کلیه اعمال و اطلاعات مالی آژانس‌ها در منوی مالی انجام میپذیرد. ابتدا آژانس‌ها باید از منوی مالی ← اطلاعات تسویه حساب مشخصات شماره حساب خود شامل نام بانک، شماره حساب، شماره کارت، شبا و نام صاحب حساب را کامل کنند. در صورتی که مدیر آژانس یا حسابدار مایل باشند، میتوانند بیش از یک بانک را با زدن دکمه افزودن یک بانک دیگر به اطلاعات تسویه حساب خود اضافه کنند. این کار فقط در اختیار مدیر آژانس و یا حسابدار است.

ثبت فیش امکان دیگری است که در اختیار آژانس‌های خریدار قرار گرفته است و از طریق دکمه ثبت فیش در منوی مالی ← مدیریت فیش ها قابل انجام است. ثبت فیش میتواند بصورت مجزا و از همین طریق انجام پذیرد و یا از منوی رزروها با انجام عملیات ثبت فیش، برای یک فاکتور بخصوص انجام شود. برای این کار باید ابتدا نام بانک فروشنده از میان بانک های تعریف شده وی انتخاب شود و سپس اطلاعات فیش پرداختی خریدار شامل شماره فیش پرداختی، تاریخ واریز، زمان واریز و شماره فاکتور مورد نظر وارد شوند.

فیش های ثبت شده و دریافت شده بسته به اینکه آژانس خریدار باشد یا فروشنده، در منوی مالی ← مدیریت فیش ها قابل مشاهده و مدیریت است. برای این کار جدولی در نظر گرفته شده است که هر سطر آن نماینده یک فیش ثبت شده و یا دریافتی است و سرستون های آن شامل شماره فیش، مبلغ، زمان واریز (تاریخ و ساعت)، نام آژانس و کانتر، فاکتور مربوطه، وضعیت و عملیات است. همچنین با انتخاب بازه زمانی، میتوان نتیجه جدول را محدود کرد. با کلیک بر روی شماره فاکتور هر فیش، فاکتور در یک مودال نمایش داده میشود. اگر آژانس خریدار باشد، یعنی فیش را ثبت کرده باشد، در قسمت وضعیت میتواند عبارت {منتظر تایید آژانس فروشنده، تایید شده، تایید نشده و ویرایش شده} را ببیند و در قسمت عملیات، فیش ثبت شده را تا قبل از تایید آژانس فروشنده، حذف و یا ویرایش کند. اگر آژانس فروشنده باشد، در این قسمت عبارت {منتظر تایید شما، تایید شده و تایید نشده} را میبیند و در قسمت عملیات میتواند فیش را تایید یا عدم تایید نماید. آژانس فروشنده فقط یک بار میتواند فیش دریافتی را تایید و یا عدم تایید نماید و در صورت تایید، بدهی خریدار بابت فاکتور مورد نظر، به میزان مبلغ فیش، کاسته میشود.

یکی از امکانات اصلی توربین، ارسال پیام بین آژانس‌ها و کانترهاست. این قابلیت در منوی پیام‌رسانی در اختیار کاربران قرار دارد. رابط کاربری پیام‌رسانی ← صندوق پیام ها، مانند سرویس های امروزی ایمیل است و در سمت چپ میتوان پیام های رسیده را در جدولی با جزییات فرستنده، موضوع پیام، تاریخ و زمان دید بگونه ای که هر سطر جدول نماینده یک پیام رسیده است. با کلیک بر روی موضوع، متن پیام رسیده، فونت سطر از حالت بولد خارج میشود که بیانگر خوانده شده آن پیام است و سپس متن پیام در صفحه ای جدا و با URL مخصوص نمایش داده میشود که در بالای آن فرستنده، گیرنده و تاریخ ارسال قید شده است و دارای دکمه پاسخ است که در صورت کلیک، میتوان به پیام رسیده پاسخ داد. در سمت راست دکمه های صندوق، ارسال شده ها و نوشتن وجود دارد و با کلیک بر روی هر کدام، بدون بارگزاری مجدد صفحه، میتوان بین آنها سوییچ کرد. در کنار دکمه صندوق، عددی وجود دارد که بیانگر پیام های رسیده خوانده نشده است.

ارسال پیام جدید با کلیک بر روی دکمه نوشتن از سمت راست امکان پذیر است. برای پیام جدید میتوان گیرنده را ابتدا با انتخاب آژانس و سپس کانتر وابسته به آن مشخص کرد و سپس موضوع پیام را نوشت. در صورت ارسال پیام به یک کانتر، مدیر آژانس هم آنرا دریافت میکند. متن پیام با یک ویرایشگر HTML5 نگاشته میشود و در انتهای آن، یک دکمه پیوست فایل وجود دارد که فقط امکان ضمیمه کردن تصاویر و پی دی اف با آن وجود دارد.

مدیران آژانس‌ها و کارمندان میتوانند در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوال، آنرا از طریق ارسال تیکت و از منوی پشتیبانی ← ارسال تیکت جدید از واحد مربوطه شامل فنی، فروش، عمومی و مالی بپرسند. لیست تیکت های قبلی و اطلاعات آن شامل نام آژانس و کانتر که تیکت را ارسال کرده است، تاریخ، موضوع و وضعیت تیکت از منوی پشتیبانی قابل مشاهده و پیگیری است. همچنین از قسمت عملیات میتوان تیکت قبلی را ویرایش یا حذف نمود و با کلیک بر روی موضوع، کاربر میتواند تیکت را ببیند و از پاسخ احتمالی آن در پایین متن تیکت خود مطلع شود. پس از ارسال تیکت توسط کاربران، ادمین از وجود تیکت مطلع شده و به آن پاسخ میدهد. تا آن زمان، وضعیت تیکت برای کاربر «منتظر پاسخ» باقی میماند و پس از آن به «پاسخ داده شده» تغییر میکند.

مدیران آژانس‌ها میتوانند تنظیمات شرکت خود را از منوی تنظیمات ببینند و تغییر دهند. ویرایش این اطلاعات فقط در اختیار مدیر آژانس است و کارمندان فقط میتوانند آنها را ببیند.

اطلاعات شرکت در منوی تنظیمات ← اطلاعات شرکت قابل مشاهده و ویرایش است. این اطلاعات شامل نام شرکت، نام مدیر، شماره مجوز گردشگری، مکان شرکت، آدرس کامل، تلفن ثابت، تلفن همراه، پست الکترونیکی، وب سایت، خدمات آژانس، است و مدیر آژانس میتواند لوگوی شرکت و مدارک مورد نیاز برای تکمیل عضویت خود را از همین منو آپلود کند. اطلاعات آژانس در اولین ورود پس از تایید آدرس ایمیل باید توسط مدیر آژانس تکمیل شود و پرکردن تمام فیلدهای آن به غیر از لوگو و وب سایت اجباری است. فرمت فایل ها آپلودی فقط باید jpg, png, gif و pdf باشد. پس از اولین پرکردن این اطلاعات و یا ویرایش آنها، اطلاعات جدید باید به تایید ادمین برسد.

از منوی تنظیمات ←قوانین و مقررات کلی شما یک سری قوانین پیشفرض برای تورها و پیشپرداخت ها قابل تنظیم است. این فیلدها شامل قوانین و مقررات پیشفرض شما برای تور ها، قوانین و مقررات پیشفرض شما برای پیش پرداخت ها، مبلغ پیش پرداخت برای همه تورها، مقدار مورد نظر و حداکثر تعداد روز قابل قبول قبل از رزرواسیون است که درصورت مقداردهی، بصورت پیشفرض در فیلدها مربوطه در هنگام تعریف محصولات قرار میگیرند.


 • بانک سامان
 • SSL
 • حقوق مسافر
 • دامنه نرخ بلیط شرکت های هواپیمایی
 • سازمان هواپیمایی کشوری