توربین | بلاگتوربین | بلاگ
Forgot password?

لنکاوی

میدان عقاب در لنکاوی لنکاوی نام جزیره ای است که نامش را از عقاب یا هلانگ گرفته است. لنکاوی به خاطر سواحل آبگرمش و طبیعت زیبایش مشهور گشته و به عنوان جواهر کداه در بین مردم شناخته شده است. لنکاوی نود و نه جزیره در دریای آندامان دارد و در شمالغربی شبه جزیره مالزی قرار گرفته است. این جزیره بخشی از ایالت کداه میباشد که در مجاورت مرز تایلند است. این جزیره ثبت جهانی شده و دو قسمت دارد: یک بخش که جزایر جنوبی است و توریستهای زیادی از آنجا بازدید میکنند و بخش دیگر شمالشرقی که توریستهای کمی به آن قسمت میروند. لنکاوی دارای جزایر زیادی میباشد که پولائو لنکاوی یکی از آنها میباشد و جزیره افسانه ای لقب گرفته است. این بدلیل این است که داستانهای زیادی برای آن گفته شده است. از دیگر جزایر معروف این منطقه لانگون است که دارای دریاچه های آب شیرین است. جزایر دیگری نیز هستند که با شن و ماسه های سفید خود گردشگر زیادی را به خود جذب کرده اند. برخی دیگر از جزایر معروف و محبوب این منطقه به نامهای بورا، پانتای تنگا، خلیج پانتای چنانگ، پانتای کوک، و واتای بای می باشند. جزیره لنکاوی از طریق هوا و دریا قابل دسترس می باشد. کشتیها و لنجهای دو استان کوالا کداه و کوالا پرلیس و همچنین جزیره پینانگ مسافران زیادی را به جزیره لنکاوی جابجا می کنند. همچنین حمل و نقل دریایی از تایلند به جزیره لنکاوی وجود دارد.جمعیت جزیره 64792 نفر و مساحت آن 478 کیلومتر میباشد. مجمع الجزایر لنکاوی در مساحتی حدود ۶۷۸۵۰ هکتارقرار دارد و بین این مجمع و خشکی اصلی، تنگه مالاکا واقع است. از این ۹۹ جزیره، فقط ۹ جزیره مسکونی است که عبارتند از: پولاوتوبارپولاوسینگا، پولاودایانگ بونتینگ و پولاو لانگاوی، جزیره لانگاوی اساسا محل کشت برنج و شهر ماهیگیران بوده است. اهالی این جزیره فعالیتهای متنوع تجاری انجام می دهند و در زمینه خدمات جهانگردی نیز فعالند. مناطق اصلی تجاری در شهرهای کوا، پادانگ متسیرت و پادانگ لالانگ قرار دارد.

آب و هوای لنکاوی

در لنگکاوی آب و هوا مشخص است و دارای دو فصل که یک فصلش خشک و در جریان باد و باران موسمی جنوبغربی قرار دارد و فصل بارانی که در جریان باد و باران شمالشرقی قرار دارد

اقتصاد لنکاوی

در لنکاوی اقتصاد بر پایه ماهی گیری و کاشت کائوچو میباشد که برای تولید لاستیک مناسب میباشد. سواحل زیبای لنکاوی   پل آسمان در لنکاوی

تاریخچه لنکاوی

لنکاوی در زبان محاوره مالائی به معنای عقاب قهوه ای میباشد بیشتر جزیره ها از جنگل پوشیده شده و قابل سکونت نمیباشد. لنکاوی یک محل تاریخی میباشد.در قرن 19 بود که مزرعه داران و کشاورزان مجبور به سوزاندن مزارع شالیکاری خود شدند تا از شیوع بیماری با نام سیامی جلوگیری کنند و از آن تاریخ به بعد مزارع اطراف فرودگاه به مزارع سوزان برنج معروف گشت. جزیره لانگاوی سرشار از باورهای اساطیری است. در اینجا داستانهای متعدد و جذابی در مورد مکانهای مختلف گفته می شود و موجب جذب جهانگردان می شود. مانند زیارت آرامگاه مهسوری، شالیزارهای سوخته، چشمه های آبگرم و ساحل ماسه سیاه. تورهای قایق سواری برای رفتن به دریاچه تاسیک دایانگ بونتینگ (دریاچه زن حامله) گوا سریتا (غار قصه ها) و گوالانگسر وجود دارد. جزیره لنکاوی یا عقاب
خزندگان در مزرعه کروکودیل های لنکاوی

مزرعه کروکودیل ها لنکاوی

مزرعه کروکودیل های لنکاوی
مزرعه کروکودیل های لنکاوی میزبان یکی از پرتعداد ترین اجتماعات گونه های تمساح و کروکودیل در جهان است. اینجا می توانید طیف وسیعی از خزندگان را مشاهده کنید. از گونه های تازه به دنیا آمده تا رکورد دارانی مانند بوجانگ کاوی که پیر ترین کروکودیلی است که بدون دندان متولد شده و حدود ۴۵۴ کیلوگرم وزن دارد و طولش به ۴ متر می رسد. این مزرعه که با نام تامان بوآیا لنکاوی هم شناخته می شود، در زمینی به مساحت ۲۰ آکر واقع شده است و در نزدیکی خلیج داتای، سی و دو کیلومتری کواه قرار دارد. هیچ چیزی در دنیا قابل مقایسه با گذراندن یک بعد از ظهر در کنار بیش از هزار کروکودیل و نگاه کردن و غذا دادن و ترسیدن از آنها نیست. یک بعد از ظهر که در کل عمرتان فراموش نخواهید کرد.

در این مزرعه کروکودیل هایی را با مربیانشان میبینید که در حال غذا دادن به آنها هستند. شاید جالب ترین برنامه آن زمانی است که کروکودیلها کالسکه ای را با خود میکشند. گونه های متفاوتی از کروکودیل ها در این مزرعه نگهداری میشوند که از آن جمله می توان به تمساح دم بزرگ و دم کوچک و پوزه کج اشاره کرد. بعد از پرداخت ورودی و داخل شدن به محوطه ابتدا استخر های مختلفی را خواهید دید که کروکودیل های جوانتر در آنجا نگه داری می شوند. در کل مزرعه پلاکارد هایی وجود دارد که تفاوت میان گونه های تمساح و کروکودیل را شرح می دهد، اما واقعیت آن است که تا شما علاقه ای به این موضوع نداشته باشید، این تفاوت ها چندان آشکار نیستند. یکی از بهترین برنامه مزرعه، استخری است که در آن به کروکودیل ها غذا داده می شود. محیط کنترل شده ای که باعث می شود شما بتوانید ببینید که کروکودیل ها چگونه در محیط طبیعی خود غذا می خورند. این برنامه هیجان انگیز، ترسناک و خیره کننده است.

نمایی از مزرعه کروکودیل های لنکاوی

MORE
کوه های گونونگ رایا لنکاوی

گونونگ رایا لنکاوی

کوه گونونگ رایا لنکاوی
کوهی با ۸۸۱ متر ارتفاع بلندترین کوه لنکاوی محسوب میشود. بر طبق افسانه ها گفته میشود که کوه در واقع غولی نفرین شده است که نامش مات رایا بوده است. بر طبق داستان های کهن لنکاوی مات رایا دختری داشته است. غول دیگری با نام مات سینکانگ در آن نزدیکی زندگی میکرده که اون نیز دارای فرزند پسری بوده است. در حالیکه مات سینکانگ و مات رایا دوست صمیمی بودند، دختر و پسرشان عاشق هم شدند و به این ترتیب مراسم عروسی برگزار شد. مات رایا در مراسم متوجه میشود که پسر مات سینکانگ به زن دیگری نگاه می کند. بین دو غول درگیری ایجاد می شود و اینگونه عروسی به صحنه جنگ و جدل بدل می شود. دو غول شروع به انداختن ظرف و ظروف به سمت هم می کنند. طبق افسانه های لنکاوی، جایی که گلدان شکسته انداخته می شود، دهکده ی بلانگا پکا (به معنی گلدان شکسته در مالایی) به وجود می آید، جایی که سوپ ریخته می شود، منطقه کواه (به معنای سوپ) به وجود می آید، جایی که حلقه ازدواج انداخته می شود. تانجونگ سین سین (دماغه حلقه در مالایی) ایجاد می شود و از همه جالب تر جایی که آب داغ ریخته می شود، ایر هانگات به معنای آب داغ به وجود می آید که در واقعیت هم چشمه آب گرمی در این منطقه وجود دارد.

در نهایت داستان گونونگ رایا اینگونه است که دو غول به جنگ ادامه می دهند تا زمانی که غول سومی به نام مات ساوار سعی می کند آنها را به طور دوستانه از هم جدا کند. در همین هنگام صاعقه ای از آسمان فرود می آید و سه غول را در میان معرکه به کوه تبدیل می کند. امروزه کوه مات سینکانگ که دومین کوه مرتفع این نقطه است، نمادی از مات سینکانگ غول است، کوه گونونگ رایا نمادی از غول بزرگ مات رایا است و کوه سوم بوکیت ساگار نمادی از مات ساوار است که در میانه این دو کوه واقع شده است و گویی قصد دارد آنها را از هم جدا کند.

نمایی ازگونونگ رایا لنکاوی

MORE
ساحل زیبای شهر لنکاوی

سواحل لنکاوی

سواحل زیبای لنکاوی
پنتای کوک، سینانگ، تنگا، داتای و خلیج بورائو بخشهایی از سواحل بسیار مطلوب لنکاوی را تشکیل می دهند. این سواحل روزهای آفتابی آرامش بخشی را برای میهمانان خود فراهم می کنند و گردش و پباده رویهای شبانگاهی فرحبخشی را امکان پذیر می سازند. در آنجا امکانات اقامتی درجه یک از هتل گرفته تا کلبه های تفریحی به راحتی در دسترس است. بازیها و ورزشهای آبی گوناگون در این سواحل، شادی آفرین و هیجان بخش است. رستورانهای هتل ها و غذاخوریهای موجود در هوای آزاد نیز انواع غذاهای اشتها آور خود را با موسیقی زنده و حال و هوایی شورآفرین همراه می کنند.

ساحل تانجونگ روهو

قسمت شمال جزیره لنکاوی ساحلی واقع شده است، که نام خود را به خاطر درختان زیادش یعنی درختان کاسوارینا گرفته است. چون در گویش محلی معنی این درخت همان نام ساحل میباشد. ساحلی بسیار زیبا و شگفت انگیز که بیشتر توریست ها برای تمدد اعصاب به آنجا میروند. و روز خوشی را سپری میکنند و همچنین شما میتوانید با قایقهایی که آنجا هستند، ساعتها از دیدن مناظر و سواحل اطراف لذت ببرید.

ساحل شگفت انگیز لنکاوی

MORE

میدان عقاب لنکاوی

میدان عقاب لنکاوی
در نزدیکی لنگرگاه کوا میدانی واقع شده که از جاذبه هلای پرطرفدار لنکاوی است. و از بارزترین نمادهای شهر بحساب می آید. میدان عقاب یا به اصطلاح خودشان داتاران لانگ که اگر از طرف دریا به ساحل نزدیک شویم، آنرا مشاهده خواهیم کرد. میدان را با مجسمه عقابی به رنگ قرمز روشن تزئین کرده اند و به نظر میرسد که عقاب در حال پرواز باشد. در این میدان دریاچه ای دیده می شود که به همراه پلها، گذرگاههای مسقف، غذاخوریها و طاقها و گنبدهای مدور آجری اش، از زیبایی خاصی برخوردار بوده و به ویژه شب هنگام با تابش نور چراغها جلوه بیشتری پیدا میکند.

میدان عقاب لنکاوی در غروب آفتاب

MORE
پولائو پایار لنکاوی

پارک پولائو پایار لنکاوی

پارک پولائو پایار لنکاوی

پارک پولائو پایار لنکاوی

پارک پولائو پایار لنکاوی، جزیره افسانه ای لقب گرفته و نام کل مجمع الجزایر از این جزیره گرفته شده است. جزیره منطقه ای معاف از مالیات و آزاد میباشد و در قسمت شمالی تنگه مالاکا وجنوب لنکاوی واقع شده است. شما برای بهره بردن از امکانات جزیره باید دست کم دو شبانه روز در آن جزیره ساکن باشید. اقامت در جزایر لنکاوی مساوی با خوردن غذاهای دریایی میباشد. رستوران های بسیاری با غذاهای لذیذ محلی دریایی در نقاط مختلف جزیره یافت می شوند. آب منطقه حفاظت شده و برای شنا و غواصی مناسب میباشد. پارک پوشیده شده از مرجان های دریایی است که زیبایی خاصی به محیط داده و همچنین، ساحلهای شنی بینظیری دارد. طی مسافتی کوتاه شما میتوانید با غذا دادن به کوسه ها از سفرتان لذت ببرید. در این پارک جزایر پولائو پایار،پولائولمبو،پولائو سگانتانگ و پولائو کاسا قرار دارند.

دنیای زیر آب پولائو پایار لنکاوی

MORE