توربین | بلاگتوربین | بلاگ
Forgot password?

کوش آداسی

کوش آداسی ترکیه کوش آداسی جزیره پرنده (در زبان ترکی به این نام مشهور است) و شهری با سواحل شنی و صخره ای مناسب برای شنا،غواصی و اسکی بر روی آب. آب و هوای این منطقه معتدل و امکان کشاورزی را برای مردمان آنجا امکان پذیر ساخت طوریکه محصولاتی مثل زیتون،انگور و انجیر را پرورش میدهند.تابستان‌های گرم و آفتابی و زمستان‌های معتدل و بارانی، باعث شده سفر به کوش‌آداسی، هر موقع سال، جذابیت‌های خودش را داشته باشد؛ ولی با تمام این‌ها، بهار این شهر با وجود گل‌های کاغذی رنگارنگ و دریای آرام و خیابان‌های گل‌کاری‌شده، چیز دیگری است. کوش‌آداسی فرودگاه ندارد، ولی رفتن به آن‌جا از طریق فرودگاه ازمیر، که در هشتادکیلومتری شهر واقع شده،امکان‌پذیر است.در 71 كيلومتري شهرستان مركزي استان آيدين قرار داشته و در نوار ساحلي منطقه اژه واقع گرديده است. اين شهرستان كه از شمال باسلجوق و پاموجاك و از جنوب با شبه جزيره ديلك همسايه است در كانون مراكز مهم گردشگري از جمله ازمير ، افس ، مريم آنا ، ميلت ، ديديم ، پاموك كاله ، مارماريس و بودروم قرار دارد .بندر كوش آداسي بعلت نزديكي با جزيره يوناني ساموس ، براي گردشگراني كه به تركيه مسافرت مي كنند در واقع درب دوم مهم دريايي به شمار مي رود.جمعیت این شهر را تا چند سال قبل 62637 نفر برآآورد کرده اند.

اقتصاد کوش آداسی

یکی از شهرهای توریستی ترکیه میباشد و بیشترین درآمد آن از راه صنعت توریسم کسب میشود.همچنین این شهر بندری برای کشتی های کروز بوده وبرای قایقهای کوچک و کشتی های خصوصی میباشد. طبیعت زیبای کوش آداسی

تاریخ کوش آداسی

این شهر در سال ۵۴۶ قبل از میلاد به تصرف ایرانیان درآمد. در سال ۲۰۰ قبل از میلاد، امپراطوری روم این شهر را به تصرف خود درآورد و بعد از تقسیم کردن آن، بر این شهر تسلط یافت.پس از حمله سلطان محمد فاتح، این شهر در سال ۱۴۱۳ توسط امپراتوری عثمانی اداره می‌شد. در دوران سلطنت عثمانی‌ها، کوشی آداسی به ساختمان‌های با شکوه مشهور شد. آثار تاریخی کوش آداسی

معبد آرتمیس کوش آداسی

بقایای معبد آرتمیس در کوش آداسی
مردم این بنای زیبا و باشکوه دنیای باستان را بیشتر با نام معبد دیانا می شناسند. معبد آرتمیس در افه سوس، که محدوده آن ۵۰ کیلومتری ازمیر ترکیه واقع شده است،قرار دارد.این معبد به آرتمیس الهه یونانیِ،خواهردوقولوی آپولو اهدا شده است.این الهه در دوران یونان باستان به عنوان نماد باروری بود.آرتمیس یونانی اندکی با الهه اِفِسوسی فرق دارد.الهه افسوسی نماد باروری و یونانی اش الهه شکار بود.اعتقاد بر این است که پرستش الهه افسوسی چندین قرن قبل تراز الهه یونانی میباشد.احتمالا پرستش آرتمیس ریشه در پرستش اِفِسوسیان دارد.معبد از عصر برنز،چندین بار ساخته و ویران و بازسازی شده است.با این حال جز هفت عجایب دنیاست.

این بنا در سال ۵۵۰ قبل از میلاد در ترکیه کنونی ساخته شده‌است.این معبد هم‌اکنون در نزدیکی شهر سلجوق و بناهای تاریخی افه سوس قرار دارد.این معبد با زیر بنای چهارگوش خود، برخلاف نمونه‌های دیگر از مرمر ساخته شده و یک ورودی زیبا و تزئینی به حیاط بزرگ ساختمان داشته‌است. پلکان مرمری طبقه همکف را به بالکن‌های بلند و عظیمی متصل می‌کردند که کف آن در حدود ۱۳۰*۸ متربوده‌است.

۱۲۷ ستون در این بنا به کار رفته که ارتفاع آنها ۲۰ متر و با سرستونهای ایونی و کناره‌های کنده کاری شده بوده‌ است.گچکاری این بنا به شکل دورج‌ ستونی است.ستونها در ردیفهای منظم در کل محوطه به جز منطقه مرکزی – که محل قرارگیری خانه الهه بود قرار گرفته بودند.

معبد آرتمیس کوش آداسی

MORE
خانه حضرت مریم کوش آداسی

خانه حضرت مریم کوش آداسی

خانه حضرت مریم در افسوس کوش آداسی
خانه حضرت مریم کوش آداسی کلبه ای کوچک در این شهر است. در فاصله ۹ کیلومتری از شهر افس و در بالای کوه بلبل خانه ای قرار دارد که آنرا به حضرت مریم نسبت داده اند. بر طبق روایتها میگویند که حضرت عیسی قبل از دستگیری و مصلوب شدن، مادرش را به دوست نزدیک خود سنت جین میسپارد. پس از به صلیب کشیده شدن حضرت عیسی (ع)، سنت جین، ماندن حضرت مریم را در بیت المقدس صلاح نمیداند و برای اینکه به حضرت آسیبی نرسد با ایشان فرارمیکند. در آن زمان شهر افس، شهری بزرگ و پرجمعیت و مهم بود و سنت جین تصمیم گرفت تا در این شهر به ترویج دیدن مسیحیت بپردازد. اما چون این شهر در عین حال شهربت پرستان بود تصمیم گرفت تا حضرت مریم را در مکانی دنج و خارج از این شهر نگاه دارد و از ایشان مراقبت نماید.

خانه حضرت مریم کوش آداسی کلبه جنگلی است که به سبک رومی ساخته شده است. حضرت مریم تا آخرین روزهای عمرشان در این مکان زندگی کرده اند. بر طبق روایات تاریخی حضرت مریم تا سن ۱۰۱ سالگی در این کلبه زندگی کرده اند و پس از فوت ایشان نیز سنت جین حضرت مریم را در این کوه و در جایی که فقط خودش اطلاع داشته دفن نموده است. درقرن چهارم پس از میلاد مسیح این مکان تبدیل به کلیسایی گردید که هنوز توسط مسیحیان در سراسردنیا قابل احترام است و زیارت می شود.

در این مکان چشمه ای با نام چشمه حضرت مریم نیز قرار دارد که در قسمت خروجی ساختمان کلیسا است و چشمه آب شور میباشد و افرادی که برای زیارت به خانه حضرت مریم کوش آداسی می روند، از آب این چشمه نیز برای تبرک استفاده می کنند. فضای داخلی خانه حضرت مریم کوش آداسی نیز بسیار جالب است.

خانه حضرت مریم کوش آداسی

MORE

مرتب سازی بر اساس:

تور ارزان کوش آداسی ترکیه 10% تخفیف
هر نفر990000تومان
هر کسی که قصد شرکت در تور کوش آداسی را داشته باشد، ابتدا عبارت تور ارزان کوش آداسی را جستجو می
تور لحظه آخری کوش آداسی 5% تخفیف
هر نفر999998تومان
تور کوش آداسی به تازگی در میان سفردوستان محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. از نتایج این مسئله به وجود آمدن
تور کوش آداسی ترکیه
هر نفر1200000تومان
تور کوش آداسی سفر به شهریست که نامی شعرگونه دارد: جزیره پرنده. این منطقه در ترکی به این نام مشهور
تور کوش آداسی ارزان قیمت 10% تخفیف
هر نفر989998تومان
تور کوش آداسی چه مقدار هزینه دارد؟ تور کوش آداسی ارزان در چه زمانی پیدا می شود؟ اصلا چیزی به
قیمت تور کوش آداسی
هر نفر1200000تومان
تور کوش آداسی بسیار محبوب است و قیمت تور کوش آداسی می تواند بسیار متغیر باشد. دلیل آن این است