توربین | بلاگتوربین | بلاگ
Forgot password?

بدروم

بدروم ترکیه جمعیت این شهر بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۸ میلادی ۳۰٬۶۸۸ نفر و بر اساس برآوردهای سال ۲۰۰۹ میلادی ۳۲٬۸۰۱ نفر می‌باشد. بدروم یکی از زیباترین و پرجنب و جوش ترین شهرهای توریستی ترکیه، واقع در منطقه موگلا (موغلا) میباشد.این شهر زیبای ساحلی در جنوب غربی ترکیه در کنار ساحل دریای اژه واقع است و دارای مناظر ساحلی بکر و شگفت انگیز است.  

شهر ساحلی بدروم

جاذبه های بدروم

قلعه سنت پیتر مشهور به قلعه بدروم موزه باستان شناسی حمام و سونای ترکی رستوران های آسیایی، ترکی، هندی، اروپایی در فرهنگ هر کشوری غذا نقش مهمی دارد و توریستها معمولا سعی بر آن دارند تا غذاهای محلی کشوری را که به آنجا سفر میکنند بخورند و کنند قایق های بادی توری هیجان انگیز همراه با تفریح و نشاط با قایقرانان مجرب آسیاب های بادی از نمادهای اصلی شهر بودروم آسیابهای بادی آن میباشد.دیگر نمادهای این شبه‌جزیره، آسیاب‌بادی‌هایی است که از سنگ و قطعات بزرگ چوب در قرن هجدهم بر روی تپه ای بین بودروم و گومبت ساختهه شده‌اند.ساختمان هایی تقریبا همشکل و همرنگ که در یک راستا ساخته شده اند غواصی اگر تا به حال با دنیای زیرآب آشنا نشده اید میتوانید با کمک مربیان غواصی در این مکان لحظات خوب و خاطره انگیزی برای خود ثبت کنید.

فرودگاه شهر بدروم

نزدیک ترین فرودگاه به بدروم عبارت است از فرودگاه دالامان. فرودگاه میلاس واقع در سی کیلومتری مرکز شهر عموم مردم در شهر ساحلی بدروم از تاکسی یا ون برای حمل و نقل و جابجایی در سطح شهر استفاده می کنند.   بدروم با ساحلی زیبا

اقتصاد شهر بدروم

در بدروم صنعت توریسم و گردشگری یکی از اصلی ترین منابع برای کسب درآمد به حساب می آید. یکی دیگر از صنایع رایج و پردرآمد در بدروم که شهری ساحلی است قایق سازی می باشد؛ تا جایی که لنگرگاه عظیمی به وسعت 275 کشتی در این شهر وجود دارد. معروف ترین کشتی های تفریحی این شهرر "کاتاماران" و "بلو وُیٍیج" نام دارند. از دیگر صنایع رایج در شهر بدروم می توان از کشاورزی، صنایع دستی و نساجی نام برد. آب و هوای بدروم شهر ساحلی بدروم به طور کلی دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای با تابستان های گرم و مناسب برای شنا و فعالیت ها و بازی های آبی و حمام آفتاب؛ و زمستان هایی پر باران است. تور کشتی بدروم

تاریخ بدروم

بدروم شهری با قدمت 5000 هزار ساله که مهد تمدن های زیادی بوده و در گذشته های دور،قسمتی از شهر باستانی هالی کارناسوس به حساب می آمده و با این نام نیز خوانده می شده که امروزه به یکی از عجایب هفتگانه باستان معروف است.بدروم زادگاه افراد مشهوری چون هرودوت و اولین دریاسالار زن، آرتیمیس اول و آرتیمیس دوم بوده است.(بدروم سرزمين آبي هاي ابدي) واين شهر به روي يك شبه جزيره بوجود آمده است. از آنجایی که بدروم بخشی از شهر باستانی هالی کارناسوس بوده است دارای معابد و ساختمان های مستحکم و سنگی، و مقبره های بزرگی است و معماری منحصر به فرد سبک مصری که سرتاسر شهر را پوشانده از شهرت خاصی برخوردار است.   بدروم زیبا
سکوی تماشاگران در آمفی تئاتر باستانی بدروم

تئاتر باستانی بدروم

آمفی تئاتر باستانی بدروم
این تئاتر دارای ظرفیت ۱۳ هزار نفر است. آمفی تئاتر باستانی بدروم که از مکان های دیدنی و گردشگری این شهر میباشد در راستای بزرگراه اصلی تورگوت رئیس قرار دارد.شرکتهای موبایل اریکسون و ترک سل این آمفی تئاتر را مرمت کرده اند. موقعیت آن طوری است که منظره کل شبه جزیره در آن قابل مشاهده میباشد. پس از اینکه این آمفی تئاتر تبدیل به موزه شد ( ۱۹۷۳ ) در آن مراسمهای فرهنگی،کنسرت ها و جشنواره ها برپا میشود.

بخشی از آمفی تئاتر باستانی بدروم

MORE
ویرانه های هالی کارناسوس بدروم

هالی کارناسوس بدروم

آرامگاه هالیکارناسوس از عجایب هفتگانه دنیا می‌باشد که بین سال‌های ۳۵۳ تا ۳۵۰ پیش از میلاد برای پادشاه ساخته شد.زمان ساخت آن به اردشیر سوم برمیگردد و بانی آن آرتمیس دوم بود و پس از مرگ پادشاه،معماران یونانی آنرا طراحی کردند.محل ساخت آن بودروم امروزی در ترکیه است و ویرانه های آن هنوز وجود دارد.آرامگاه آرتمیس نیز در همین ساختمان است.در فرانسوی به آن موزوله می‌گویند.آرتمیس برای یافتن معماران ماهر گروهی را به سراسر یونان فرستاد تا سرانجام آنان دو معمار برجسته را به نام‌های ساتیروس وپیتیس یافتند.ارتفاع بنا ۴۵ متر و قسمت پایینی بنا مکعب شکل بوده‌است و روی هر کدام از چهار دیوار اصلی،تندیس‌هایی به شکل خدایان و فرشته‌های یونانی به چشم می‌خورده‌است.روی قسمت مکعبی شکل در پایین بنا یک هرم مرمری و سفید رنگ همراه با مردی که سوار بر اسب است(احتمالاً موسول) وجود داشته‌است.ستون‌هایی برای زیبایی در بیرون مقبره قرارداده شده بودند.

هالی کارناسوس بدروم

MORE
قلعه بدروم در شب

قلعه بدروم

قلعه بدروم یادگاری از باستان
قلعه بدروم سرشار از فضای خاص تاریخی مربوط به جنگ های سلجوقی و دارای کلکسیونی از ظروف شیشه ای باستانی است. قلعه بدروم در قرن پانزدهم میلادی توسط شخصی بنام پیتر، ساخته شده است. وسعت این قلعه حدود سی هزار متر مربع بوده و دارای پنج برج میباشد که یکی ازبهترین دیدنیهای ترکیه و جاذبه های گردشگری بدروم میباشد. این برجها، برجهای فرانسوی، انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی و نیز برج مار است. در هنگام ساخت این قلعه سنگهای آرامگاه ماسولوس در دیوارهای قلعه مورد استفاده قرار گرفته است. در دوران عثمانی با اضافه کردن یک مناره به کلیسای داخل، آن را به یک مسجد تبدیل کرده اند. همچنین یک حمام کوچک ترک نیز در قلعه بدروم ساخته شده است.

این قلعه که در سال ۱۵۹۵ بعنوان زندان مورد استفاده قرار می گرفت، امروزه بصورت موزه در آمده است و یکی دیگر از جاذبه های ترکیه و دیدنیهای بدروم ترکیه به شمار میرود. قلعه بدروم نمادی از شهر بدروم به شمار می رود. در اغلب عکس هایی که از این شهر نشان داده می شود، قلعه به زیبایی خودنمایی می کند. موقعیت جغرافیایی آن و شکوه ناشی از تاریخی بودن که به خوبی از تمامی ابعاد آن پیداست، باعث شده تا توریست های بسیاری تنها برای دیدن فضای داخل قلعه به آن مراجعه کنند. البته وجود موزه به جذابیت این بنای تاریخی افزوده است. دیواره های قلعه بدروم که مانند دژ مستحکمی به نظر می رسند، حس آرامش و امنیت را به شهر منتقل می کنند.

هیچ توریستی در صورت بازدید از شهر بدروم نباید دیدن قلعه مشهور آن را از دست بدهد. نورپردازی زیبای قلعه در هنگام شب جلوه ی بی نظیری به آن داده است.

قلعه بدروم در شب

MORE