توربین | بلاگتوربین | بلاگ
Forgot password?

ارمنستان

ارمنستان ارمنستان کشوری واقع در قفقاز جنوبی است، جایی که درست میان دریای سیاه و دریای خزر قرار دارد و به نوعی مرز بین قاره اروپا و آسیا به حساب می آید. نام رسمی این کشور جمهوری ارمنستان و پایتختش ایروان می باشد. این کشور دارای وسعتی به مساحت 29743 کیلومترمربع و جمعیت سه میلیون و شصت هزار نفر می باشد. ارمنستان از سمت غرب با کشور ترکیه، از شمال با گرجستان، از طرف شرق با جمهوری آذربایجان و در جنوب با ایران و جمهوری خودمختار نخجوان همسایه می باشد.

آب و هوای ارمنستان

کشور ارمنستان به طور کلی کشوری کوهستانی و پرباران است و دارای نوع آب و هوای قاره ای است به این معنا که دارای تابستان های بسیار گرم و زمستان های بسیار سرد و طاقت فرساست. سردی هوا در زمستان امکان ورزش ها و فعالیت های زمستانی از جمله اسکست روی یخ و اسکی را فراهم می آورد.

پوشش گیاهی و جانوری

در نقاط کم ارتفاع کشور ارمنستان گیاهان بیابانی و نیمه بیابانی و در امتداد رودها چمنزارها و بیشه ها پراکنده اند. اکثر دامنه های کوه ها با جنگل های بلوط و کاج پوشیده شده اند. قله های آرارات و سبحان نیز همواره پوشیده از برف و یخچال طبیعی اند. جانوران و پستانداران خاص ارمنستان عبارتند از بز کوهی، خرس قهوه ای، شوکا، میش و قوچ ارمنی، کفتار و پلنگ، و مرال. ببر خزری نیز نسلش در اوایل قرن بیستم در این منطقه انقراض یافت. طبیعت ارمنستان  

زبان، فرهنگ و مذهب ارمنستان

زبان رسمی کشور ارمنستان زبان ارمنی است .فرهنگ ارمنستان بسیار متاثر از جغرافیا و کشورهای همسایه از جمله روسیه، گرجستان و کشورهای مدیترانه ای همچون یونان و ایتالیا می باشد. از جمله صنایع دستی و فعالیت های رایج در ارمنستان عبارتند از سوزن دوزی، نقاشی، پیکرتراشی، معماری، موسیقی، تئاتر و رقص.

اقتصاد ارمنستان

بیشتر درآمد اقتصادی ارمنستان تا قبل از استقلال بر پایه صنایع شیمیایی، ماشین آلات، الکترونیک، فرآوری خوراک، بافندگی و لاستیک سازی بوده است.

طرح پرچم ارمنستان

رنگ های قرمز، آبی و نارنجی سه رنگی هستند که پرچم ارمنستان متشکل از آنهاست. رنگ قرمز این پرچم نشانه سختی ها و مشکلاتی است که ارامنه در گذر تاریخ متحمل شده اند. رنگ آبی پرچم نماد این است که مردم کشور طالب صلح اند و رنگ نارنجی آن نمایانگر سازگاری و سازش مردم ارمنستان با محیط سخت زندگی خود است. بناهای تاریخی ارمنستان

تاریخچه ارمنستان

به نقل از افسانه ها و روایات موجود در انجیل، ارامنه از نسل هایک، یکی از نوادگان حضرت نوح هستند. سرزمین ارامنه هایاستان نام داشته است. ارمنستان در دوره ای از تاریخ بخشی از خاک ایران به حساب می آمده ولی در گذر زمان و در طول اتفاقات و حوادث متعدد و در نهایت در نتیجه عهدنامه ترکمنچای به طور رسمی از ایران جدا شد.

غذا و خوراک در ارمنستان

در کشور ارمنستان غذای معروفی به نام خرواتس وجود دارد که از گوشت قرمز یا گوشت سفید کبابی تهیه می شود. یکی دیگر از غذاهای محلی ارمنستان غذای زمستانی خاش است. سوپ سبزیجات با چغندر فراوان نیز از دیگر غذاهای بومی ارمنیان می باشد. ایروان ارمنستان   طبیعت باشکوه ارمنستان  

مرتب سازی بر اساس:

تور ارزان ارمنستان ایروان 10% تخفیف
هر نفر690000تومان
تور ارمنستان را می توان با هزینه های پایین هم برگزار کرد. تور ارزان ارمنستان تا حد زیادی به محل
تور ارمنستان ایروان
هر نفر1200000تومان
تور ارمنستان سفر به شهر صورتی ایروان است. این کشور در همسایگی شمالی کشورمان قرار دارد و سفر به آن
تور ارمنستان ارزان 10% تخفیف
هر نفر690000تومان
تور ارمنستان قابلیت این را دارد که با هزینه های پایینی انجام شود. تور ارمنستان ارزان عبارتی است که شاید
تور لحظه آخری ارمنستان ایروان 5% تخفیف
هر نفر700000تومان
تور ارمنستان در کشور ارمنستان درهمسایگی ایران برگزار می شود. تور لحظه آخری ارمنستان گزینه مناسبی برای سفرهای بی برنامه
قیمت تور ارمنستان ایروان
هر نفر949999تومان
تور ارمنستان سفر به سرزمینی است که در شمال کشورمان مرز زمینی دارد. قیمت تور ارمنستان طیف بسیار متنوعی دارد