توربین | بلاگتوربین | بلاگ
Forgot password?

آنتالیا

آنتالیای زیبا در ترکیه   آنتالیا نام مرکز استان آنتالیا و یکی از شهرهای مهم و توریستی کشور ترکیه است. در سال ۲۰۱۰ جمعیت این شهر ۱،۰۰۱،۳۱۸ نفر برآورد شده‌ است. مساحت آن 723/20 کیلومتر مربع میباشد. آنتالیا در منطقه مدیترانه و در غرب ترکیه قرار گرفته است. موقعیت این شهربه اینصورت است که از سمت شمال با شهر بوردور، از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به شهر سریک، از غرب به شهر کورکوتلی و از جنوب غرب به شهر کمر راه دارد. تنها رودخانه این منطقه رود آکسو می‌باشد که در انتها به آبشار دودن ختم می‌شود. سواحل زیبای آنتالیا در ترکیه  

آب و هوا

آب و هوای این شهر به طور کلی مدیترانه‌ای بوده که در فصل تابستان گرم و خشک و در زمستان معتدل و بارانی می‌باشد. به عبارت دیگر در فصل زمستان امواج هوای گرم از سوی دریا به طرف ساحل در چرخش بودهه و مانع از برودت و سرمای زیاد می‌گردد. آنتالیا منطقه‌ای ساحلی می‌باشد که دارای تابستان‌های گرم و طولانی است.   شهر ساحلی آنتالیا

اقتصاد آنتالیا

آنتالیا از نظر اقتصادی (گردشگری و توریسم)، نقش بسيار مهمي براي مردم منطقه و مردم کشور تركيه دارد بطوريكه اين شهر را پايتخت گردشگري اين كشور ميدانند همچنين آنتاليا تولید كننده محصولات کشاورزی مانند مرکبات ، پنبه ، گل ، زیتون ، روغن زیتون و موز است.   آنتالیا شهر توریستی ترکیه  
مسیر رفتینگ آنتالیا

رفتینگ آنتالیا

رفتینگ آنتالیا هیجان انگیز

مهیج ترین تور تفریحی-ورزشی در آنتالیا رفتینگ است که در دنیا طرفداران زیادی دارد ویکی از بهترین تفریحات آنتالیاست.رفتینگ یعنی قایقرانی در رودخانه خروشان. در این تور رافتینگ آنتالیا ابتدا پس از آموزشهای لازم توسط مربیان حرفه ای و گرفتن تجهیزات لازم،شرکت کنندگان به ارتفاعات کوهستان می روند و سپس در ساحل رودخانه سوار قایقهای مخصوص می شوند و مسیر رودخانه را به سمت پائین ادامه می دهند. قایقها به صورت ۱۰ نفره و ۲ نفره می باشد که در قایقهای ۱۰ نفره یک مربی حضور دارد و قایقرانان را راهنمایی میکند.مسیری را که با قایق طی میشود ۱۴ کیلومتر میباشد.

شادی رفتینگ آنتالیا

MORE
ساحل زیبای کمر در آنتالیا

کمر آنتالیا

کمر آنتالیا

شهری که در ۴۰ کیلومتری آنتالیا قرار دارد و به علت فراوان بودن منابع آب شیرین، مقدار شوری آب زیاد بالا نیست. نام کمر از دیوار بلندی که برای جلوگیری از ورود سیل به داخل روستا ساخته شده گرفته شده است. ساحل منطقه کمر ساحلی با پرچم آبی است. واژه پرچم آبی از سوی اتحادیه اروپا به این شهر اهدا و درمعنای مناطقی که دارای سواحل پاک و تمیز هستند استفاده میگردد.

سواحل پاک و تمیز کمر آنتالیا باعث شده اند این مکان برای گردشگران بسیاری انتخاب اول در آنتالیا باشند. آب های آرام و آرامش سواحل هم در این انتخاب بی تاثیر نبوده است. قرار گیری در بین خلیج آنتالیا و کوه های تاروس باعث شده تا این منطقه آب و هوایی دلپذیر داشته باشد. آب و هوایی خشک اما مدیترانه ای با دریایی گرم. تا اوایل ۱۹۸۰ این منطقه، روستایی و بدون هیچ گونه پیشرفت خاصی بوده است، اما امروزه کمر و روستاها و نواحی اطرافش نقش مهمی در توریسم ترکیه ایفا می کنند.

کمر که در باستان شهری در یونان بوده است، تا اوایل ۱۹۶۰ هیچ راه مدرنی به دیگر مناطق کشور نداشته و تنها وسیله ی ارتباطی با این منطقه قایق بوده است. اما پس از آن راه های اصلی به آن ساخته شد و به دنبال آن سرمایه گذاری هایی در زیر ساختار های شهری، به کمک دولت و بانک جهانی باعث شدند تا منطقه در سطح بین المللی به عنوان منطقه ای توریستی معرفی شود.

 

کشتی های کمر آنتالیا

MORE
بلک آنتالیا ترکیه

بلک آنتالیا

در فاصله ۴۰ کیلومتری از قسمت شرقی آنتالیا شهری با نام بلک قرار دارد. سواحل این قسمت به صورت ماسه ای و محل مناسبی برای بهره بردن از دریا و گرفتن حمام آفتاب میباشد. کلوپ ملی گلف نیز در این منطقه قرار دارد. آماری که از زمین های گلف در ماههای گذشته بدست آمده شهر بلک میزبان ۱۱۹۶۹۶ گلف باز و یا توریسم گلف بوده است که هزینه هنگفتی از این ورزش عاید آن شده است. در طول همین مدت نیز ۳۹۵ مسابقه در بلک برگزار شده است.

اما منطقه بلک آنتالیا تنها به توریسم مربوط به گلف وابسته نیست. زیبایی طبیعی این منطقه به همراه سواحل آرام آن یکی از بهترین مناطق آنتالیا را در اختیار گردشگران قرار می دهد. به این ترتیب هتل های بسیاری در بلک آنتالیا ساخته شده اند که انواع خدمات گردشگری را به مهمانان خود ارائه می دهند. سواحل ماسه ای این منطقه به رنگ سفید و با گرمای مطبوعشان فضا و فرصت کافی برای آرامش و ریلکسیشن در اختیار مسافران قرار می دهند. البته تورنمنت های گلف که در این منطقه برگزار می شوند بسیار جالبند. اگر هم علاقه ای به این ورزش نداشته باشید، دیدن آن می تواند جالب باشد. در کل منطقه بلک آنتالیا مکان مطلوبی برای سفر و اقامت به شمار می رود.

بلک آنتالیا

 

MORE
لارا در آنتالیا

لارا آنتالیا

منطقه زیبای لارا آنتالیا

لارا آنتالیا یک مکان بسیار دوست داشتنی مدیترانه ای با آبهای شفاف و ملایم و منطقه ای که با سرعتی زیاد گسترش یافته و صنعت گردشگری آن در حال توسعه میباشد و امروزه به عنوان یکی از جذابترین مکانها برای استراحت و اقامت توریست ها معرفی شده است. نزدیکترین منطقه تفریحی و گردشی به آنتالیا،منطقه لارا می باشد که فقط با ۶ کیلومتر فاصله در شرق شهر آنتالیا واقع شده است و دارای ساحلهای شنی و سنگریزه ای می باشد و دریای آن دارای امواجی ملایم و نرم می باشد. ساحل لارا از شرق صخره های آنتالیا شروع و تا قسمت پائین آبشار دودن به طول چندین کیلومتر ادامه پیدا میکند. در طول این گستره ساحلی انواع و اقسام امکانات تفریحی و گردشی از هتلهای ۳ ستاره تا ۵ ستاره و همچنین انواع رستورانهای محلی و بین المللی با انواع غذاهای ترکی و خارجی در خدمت مهمانان هستند.

ساحل لارا آنتالیا با مساحتی حدود ۱۸۰۰۰۰۰ مترمربع یکی از بزرگترین تفریحگاه های آنتالیا به شمار می رود. وجود آبشار دودن بسیاری از گردشگران را ترغیب می کند که در این بخش از آنتالیا اقامت کنند. هتل های این منطقه با سواحل اختصاصی و خدمات بسیار عالی باعث می شوند تا علاقه گردشگران به این نقطه بیشتر شود.

اسکله لارا در آنتالیا

MORE
منطقه سیده در آنتالیا

سیده آنتالیا

عکس هوایی از سیده آنتالیا

به عنوان یکی از شناخته شده ترین منطقه های گردشگری ترکیه به حساب می آید. این منطقه بندری در عین حال منطقه ای تاریخی و باستانی نیز محسوب گردیده، و در معنای لغوی به معنای درخت انار می باشد. امروزه سیده آنتالیا بدلیل ویرانه های باستانی، ساحل ماسه ای، مغازه های بی شمار و امکاناتی که جهت رفاه گردشگران ارائه می دهد به یک مرکز توریستی مهم تبدیل شده است. تالار تآتر تزئین شده با ستو نهای زیبا، در این منطقه از جمله زیباترین و بزرگترین تالارها بشمار می آید. بازار معبد آپولو و گورستان که در نزدیکی دریا قرار دارد از مناطق تاریخی دیگر این منطقه به شمار می آید.

سیده آنتالیا برای هر نوع گردشگر چیزی برای ارائه کردن دارد. اگر عاشق تاریخ باشید می توانید به دیدن تئاتر و ویرانه های باستانی آن بروید. این ویرانه ها بیش از هر چیز دیگری نشان می دهند که سیده آنتالیا از زمان باستان مکان محبوبی برای زندگی و تفریح بوده است. هتل ها و مراکز تفریحی نیز به وفور در این منطقه وجود دارند و با ارائه خدمات مفصل شاید حتی نیاز به بیرون آمدن از محوطه هتل را احساس نکنید. در کل سیده آنتالیا محل ایده آلی برای اقامت در آنتالیا به شمار می آید.

آثار تاریخی سیده آنتالیا

MORE
آبشار دودن آنتالیا

آبشار دودن آنتالیا

آبشار دودن آنتالیا از روبرو

آبشار دودن آنتالیا در شهر آنتالیای ترکیه و در ۲۸ کیلومتری جاده قدیم آنتالیا – بوردور واقع شده است. سرچشمه این آبشار دو چشمه جوشان بنام پینارباشی در منطقه کیرک گوزلر در ۴۰ کیلومتری آن است. آب این دو چشمه پس از طی مسیری کوتاه یکی شده و رود دودن را می سازد. دودن پس از طی مسیری ۱۴ کیلومتری از زیر زمین در گودالی بنام وارساک در روی زمین جاری شده و پس از یک جریان کوتاه دوباره در طرف دیگر گودال در اعماق زمین فرو می‌رود. آبی که در گودال وارساک به زمین می‌رود پس از طی ۲ کیلومتر در آبریز آبشار بیرون آمده و آبشار زیبای دودن را بوجود می‌آورد.

آبی که از زمین بیرون می‌آید حداقل ۱۰ مترمکعب در ثانیه است و حداکثر دبی آب پس از سر ریز از بالای آبشار و جاری شدن روی زمین ۱۵ الی ۱۶ متر مکعب درثانیه است. سرانجام این آب پس از عبور ازآنتالیا بعد از ۹ کیلومتر وارد دریای مدیترانه می‌شود. آبشار دودن آنتالیا یکی از نقاط پربازدید این شهر است. واقع شدن در منطقه ای ساحلی و زیبایی و شکوه این آبشار باعث شده گردشگران بسیاری به این منطقه روی بیاورند. توریست هایی که از آفتاب گرفتن در سواحل زیبای این شهر خسته شده اند، به دیدن مناطق دیدنی آنتالیا می پردازند که مسلما اولین انتخاب آنها مناظر زیبای آبشار دودن است.

نمای داخلی آبشار دودن آنتالیا

 

MORE

مرتب سازی بر اساس:

تور آنتالیا
هر نفر1700000تومان
مقصد تور آنتالیا به استان زیبای آنتالیا در ترکیه انجام می گیرد که مرکز این استان نیز آنتالیا نام دارد
تور آنتالیا ارزان 10% تخفیف
هر نفر1100000تومان
همه به دنبال تور آنتالیا با هزینه های پایین هستند. نکته اینجاست که تور آنتالیا ارزان نیست. البته این جمله
تور ارزان آنتالیا ترکیه 10% تخفیف
هر نفر1100000تومان
تور آنتالیا با وجود محاسن بسیاری که دارد، اما برای بسیاری از افراد هزینه ی بالایی دارد به همین جهت
تور لحظه آخری آنتالیا ترکیه 5% تخفیف
هر نفر1200000تومان
تور آنتالیا، از بسیاری جهات تور ایده آلی است. به همین جهت تور لحظه آخری آنتالیا نیز از طرفداران بسیاری
قیمت تور آنتالیای زیبا
هر نفر1700000تومان
تور آنتالیا در مقایسه با تور استانبول چندان ارزان نیست. آب و هوای مدیترانه ای قیمت تور آنتالیا را بالاتر